8 sierpnia 2017 Udostępnij

Cenne właściwości chlorofilu

1. Kontrolowanie głodu

Prowadzone badania jakie prowadzone były kilka lat temu pokazały, że chlorofil może skutecznie hamować głód. Mamy przeprowadzone badania na kobietach z nadwagą, według których udało się wykazać, że po tych posiłkach, w których był chlorofil łaknienie było mniejsze niż po tych posiłkach, w których tego składnika nie było

2. Lepszy zapach

Chlorofil jest jak wewnętrzny dezodorant dla naszego organizmu. Badania pokazały nam, że można chlorofilem skutecznie kontrolować zapach ciała i zapachy kałowe. Na starszych osobach przeprowadzone były badania, które wykazały, że regularne przyjmowanie chlorofilu pozwala skutecznie walczyć z niekorzystnym zapachem ciała.

3. Skuteczna walka z ranami

Już od 100 lat wiadomo, że chlorofil jest bardzo skuteczny w przypadku walki z gojeniem ran. Chlorofil pozwala nam skutecznie leczyć różnorakie urazy. Badania pokazują, że używanie chlorofilu poprawia gojenie się ran, badania również podkreślają wyjątkową skuteczność tego składnika w procesie leczenia.

4. Lepsze oczyszczenie organizmu

Obecnie praktycznie w całym naszym otoczeniu są metale toksyczne, które mogą się dostawać do organizmu. Chlorofil jest w stanie skutecznie te metale wiązać i dzięki zielonemu składnikowi możemy potem te elementy z organizmu wydalić.

5. Ochrona naszego DNA

Smażone potrawy to niebezpieczna propozycja dla naszego organizmu. Nie tylko będziemy się narażać na otyłość, ale jednocześnie dostarczamy takie składniki, które uszkodzić mogą DNA komórek jelita grubego. Badania wykazały, że osoby, które jedzą chlorofil mogą ograniczyć uszkodzenia DNA po smażonych potrawach.

Chlorofil dla zdrowia

6. Działanie przeciwutleniające

Jeśli w naszym organizmie działają wolne rodniki rozwijać się mogą różnorakie choroby i dlatego właśnie warto sięgać po chlorofil, ponieważ to niezwykle silny przeciwutleniacz, który będzie miał działanie antyoksydacyjne i będzie skutecznie działał w ochronie przed wolnymi rodnikami.

7. Leczenie raka z chlorofilem

W tym zakresie nie mamy jeszcze dokładnych badań, ale jeśli chodzi o leczenie alternatywne stosuje się takie rozwiązania już od jakiegoś czasu. Lekarze obecnie prowadza badania, które pozwalają oceniać czy chlorofil stanie się skutecznym lekiem na raka.

8. Leczenie Candida albicans

Drożdżak dla naszego zdrowia może być niebezpieczny, powoduje zmęczenie, depresje i problemy trawienne. Jest niebezpieczny, ale jeśli będziemy spożywać sporo chlorofilu można będzie ograniczyć rozwój tych grzybów.

9. Walka z obrzękami i zaczerwienieniem

W medycynie tradycyjnej docenia się już od dawna działanie zielonych liści. Z nowoczesnych badań dowiedzieć się można o ich dużej skuteczności. Badania pokazują, że właśnie chlorofil jest szansą na mniejsze obrzęki i zaczerwienienie.

10. Skuteczna walka z anemią

Jeśli przyjmować będziemy chlorofilnę – odmienioną nieco wersję chlorofilu będzie można oczekiwać, że uda się pokonać problem z niedokrwistością, będziemy wprowadzać bowiem żelazo, które przy anemii jest kluczowym składnikiem i zaczyna go brakować w organizmie.

Agnieszka Pluta

Redakcja ca.org.pl