7 lipca 2017 Udostępnij

Jak wygląda dieta odkwaszająca

Warto będzie dowiedzieć się dlaczego trzeba dbać odkwaszanie organizmu. Jak można się o to zatroszczyć i dlatego kluczowa w tym zakresie będzie dieta. Postaramy się właśnie na ten temat powiedzieć coś wszystkim, którzy zainteresowani są tym jak powinno się odkwaszać organizm, by przyniosło to zadowalające efekty.

Zakwaszenie jest problemem niebezpiecznym dla naszego zdrowia, ponieważ może nawet doprowadzić do uszkodzenia narządów, a niekiedy nawet do ich zniszczenia. Zwiększać się będą również problemy z trawieniem, pojawiają się schorzenia układu pokarmowego, źle funkcjonuje układ naczyniowy oraz stawy. Wiele osób, u których zakwaszanie się utrzymuje mają problemy z nadciśnieniem, migrenami czy bolącymi kośćmi i stawami. To także problem, który pogorszy nasz wygląd zewnętrzny. Odkwaszenie będzie bardzo ważne, warto więc sprawdzić jak nasza dieta wygląda i co powinno się w tej diecie zmienić.

W jaki sposób odkwaszamy organizm?

Odkwaszenie organizmu będzie polegać na włączeniu produktów zasadowych do organizmu będą skutecznie neutralizować nadmiar kwasów. Jeśli chodzi o odkwaszenie nie będzie to szczególnie trudne i praktycznie każdy będzie mógł sobie z tym poradzić. Zmianę odżywiania będzie można rozpocząć od sprawdzenia naszej diety. Jeśli w diecie króluje mięso, wędliny, ser żółty, ryż to problem zakwaszenia stanie się rzeczywiście u takich osób bardzo prawdopodobny. Warto się zastanowić czy jemy warzywa, owoce, kiełki. Jeśli takich produktów mamy w diecie mało to będzie czas na zmianę diety.

Zdrowe posiłki

Produkty w diecie odkwaszającej

Podstawowa sprawa to przygotowywanie sobie odpowiedniego pożywienia. Nie można bowiem jeść samej sałaty czy kiełków. Nie będziemy mieli wtedy odpowiednio dużo energii i również nie będziemy się w taki sposób odkwaszać. Można postawić na warzywa i owoce, przygotowywać sobie z nich smaczne koktajle. Dodawać można tam pietruszkę, jabłko, wodę, cytrynę, płatki owsiane. W ten sposób otrzymamy dla naszego organizmu cenną bombę witaminową. Będzie to również szansa na wzmocnienie paznokci, włosów, lepiej będzie wyglądać cera.

Warzywa – klucz do odkwaszania

W sieci mamy rzeczywiście liczne przepisy, które będą zwracać uwagę na odżywcze koktajle dla organizmu. Kluczowa sprawa to zawsze zielone warzywa, mleko, jogurt i do tego takie dodatki jak płatki owsiane czy siemię lniane. Przygotowywanie takich koktajli nie będzie trudne, będzie można wyłącznie miksować składniki, dodać to co chcemy i tak otrzymamy smaczny koktajl, który da okazję do skutecznego odkwaszania organizmu. Do zielonych warzyw można również włączyć kasze, które także skutecznie odkwaszają organizm.

Agnieszka Pluta

Redakcja ca.org.pl